Co to jest przeziębienie i grypa? - Czym różni się przeziębienie od grypy? - Jak ustrzec się przeziębienia i grypy? - Jak się leczyć? - Czy stosować antybiotyki? - Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka

opracowanie: dr med. Zbigniew Kirkor


CZY STOSOWAĆ ANTYBIOTYKI?

     Nigdy nie stosujmy antybiotyków bez konsultacji z lekarzem !!! Nie sięgajmy po nie, ponieważ pomogły nam ostatnim razem lub zachwala je sąsiadka ! Zazwyczaj banalne przeziębienie i grypę udaje się zwalczyć przy pomocy metod i środków opisanych powyżej. Jak już podkreślaliśmy, przy przedłużających się dolegliwościach należy skontaktować się z lekarzem. On podejmie decyzję o ewentualnym zaordynowaniu antybiotyku.

     Na zakończenie warto przypomnieć, iż każdej chorobie lepiej zapobiegać niż ją leczyć. Pamiętajmy o podstawowych zasadach profilaktyki podanych powyżej i strzeżmy się grypy i przeziębienia ! A jeśli nie uda nam się uniknąć zachorowania, nie lekceważmy nawet drobnych objawów. Pamiętajmy też, że chorując zarażamy innych. Lepiej kilka dni pozostać w domu, z pożytkiem dla siebie i innych !

Opracowanie: październik 2000
Aktualizacja i rozbudowa: październik 2001

>> Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka

Zobacz także: