Jesteś tutaj
Strona główna > Medycyna > Masz szansę na bezpłatną pomoc

Masz szansę na bezpłatną pomoc

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego to wsparcie dla dorosłych, młodzieży oraz najmłodszych dzieci. Pomoc oferowana jest bezpłatnie i bez skierowania – szczegóły poniżej. 

Na czas i bez kolejek

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego oferują pomoc wszystkim mieszkańcom z danego obszaru działania konkretnej placówki. Nie są pobierane opłaty ani wymagane skierowanie. Trzeba po prostu zadzwonić do Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego lub przyjść, aby umówić się na wizytę. 

Bezinteresownie i nieodpłatnie

Każdy potrzebujący, niezależnie od wieku, może liczyć na bezinteresowną pomoc i – co bardzo ważne dla większości pacjentów – zrozumienie. Wsparcie niosą tzw. asystenci zdrowia, którzy pomogą w depresji czy poważnym kryzysie psychicznym, gdyż sami doświadczyli podobnego stanu i przetrwali kryzys psychiczny. Osoby te przeszły specjalistyczne szkolenie, aby pomagać innym podczas powrotu do zdrowia i równowagi psychicznej. 

Możliwość spotkań indywidualnych 

Co ważne, osoby przechodzące kryzys mogą liczyć na spotkania indywidualne, nie tylko w grupie, a także opracowanie wraz z ich bliskimi Indywidualnego Planu Zdrowienia. Obejmuje on działania, które dzięki współpracy i wsparciu np. rodziny, mogą przyczynić się do szybszego odzyskania zdrowia i powrotu do codziennego życia, w tym towarzyskiego.

Poza tym w centrach pracują też wykwalifikowani i z dużym doświadczeniem lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy itd. 

Warto zobaczyć, gdzie znajdują się placówki, zapisać numer telefonu i adresy, a także skorzystać ze wskazówek dojazdu. Szczegóły można znaleźć tutaj: https://sczp.med.pl.

Lena.k, f: geralt/Pixabay

Czytaj również:  Zespół cieśni nadgarstka – jak sobie pomóc?
Top