You are here
Home > Medycyna > Szansa na bezpłatną pomoc – zadbaj o zdrowie psychiczne.

Szansa na bezpłatną pomoc – zadbaj o zdrowie psychiczne.

lekarz

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego to wsparcie dla dorosłych, młodzieży oraz najmłodszych dzieci. Pomoc oferowana jest bezpłatnie i bez skierowania – szczegóły poniżej.

Na czas i bez kolejek

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego oferują pomoc wszystkim mieszkańcom z danego obszaru działania konkretnej placówki. Nie są pobierane opłaty ani wymagane skierowanie. Trzeba po prostu zadzwonić do Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego lub przyjść, aby umówić się na wizytę.

Bezinteresownie i nieodpłatnie

Każdy potrzebujący, niezależnie od wieku, może liczyć na bezinteresowną pomoc i – co bardzo ważne dla większości pacjentów – zrozumienie. Wsparcie niosą tzw. asystenci zdrowia, którzy pomogą w depresji czy poważnym kryzysie psychicznym, gdyż sami doświadczyli podobnego stanu i przetrwali kryzys psychiczny. Osoby te przeszły specjalistyczne szkolenie, aby pomagać innym podczas powrotu do zdrowia i równowagi psychicznej.

Możliwość spotkań indywidualnych

Co ważne, osoby przechodzące kryzys mogą liczyć na spotkania indywidualne, nie tylko w grupie, a także opracowanie wraz z ich bliskimi Indywidualnego Planu Zdrowienia. Obejmuje on działania, które dzięki współpracy i wsparciu np. rodziny, mogą przyczynić się do szybszego odzyskania zdrowia i powrotu do codziennego życia, w tym towarzyskiego.

Poza tym w centrach pracują też wykwalifikowani i z dużym doświadczeniem lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy itd.

Warto zobaczyć, gdzie znajdują się placówki, zapisać numer telefonu i adresy, a także skorzystać ze wskazówek dojazdu. Szczegóły można znaleźć tutaj: https://sczp.med.pl.

Lena / pixabay / voltamax

Top