Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Peeling domowy lub chemiczny – zabieg złuszczający

Peeling domowy lub chemiczny – zabieg złuszczający

Idealny zabieg złuszczający można wykonać w salonie spa albo domowym zaciszu. Możesz wybrać się na sesję do profesjonalnego gabinetu, kupić peeling w aptece albo przygotować go samodzielnie.

Zadbaj o skórę na wiosnę

Wiosna to wspaniały czas, aby zadbać o swoją skórę. Pierwszym etapem jej pielęgnacji jest odpowiednie złuszczenie i oczyszczenie. Do tego idealne są peelingi – który będzie najlepszym wyborem i zapewni moc korzyści dla skóry?

Peeling domowy

Peeling domowy to dobry sposób na łagodne usuwanie martwych komórek naskórka. Dzięki temu skóra będzie lepiej przyswaja

substancje aktywne z innych preparatów kosmetycznych – jak kremy, balsamy itd. Mimo że ma wiele korzyści, nie zniweluje defektów w głębszych warstwach skóry.

Peeling chemiczny

Wtedy warto wybrać się na peeling chemiczny, które wykonuje dermatolog lub kosmetolog. To jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, gdyż ma właściwości przeciwstarzeniowe, oczyszczające, a ponadto zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny.

Wyróżnia się kilka rodzajów peelingu chemicznego – poszczególne mogą mieć nieco odmienne działanie. Dzięki nim można usunąć zmiany w różnych warstwach skóry – nawet skórze właściwej, a także przyspieszyć proces regeneracji skóry. Peeling chemiczny zwykle pomaga m.in. na zmarszczki, ale także blizny, przebarwienia itd. Uzyskane efekty są długotrwałe – można cieszyć się lepszą kondycją skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni itd.

K / pixabay / skeeze

Czytaj również:  Trądzik różowaty – czy podkład sobie z nim poradzi?
Top