Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Trądzik różowaty – czy podkład sobie z nim poradzi?

Trądzik różowaty – czy podkład sobie z nim poradzi?

Trądzik to nie tylko problem nastolatków. Wiele dorosłych osób zmaga się z tym problemem, nie wiedząc, jak z nim walczyć. Jeśli też próbujesz ukryć go pod toną fluidu, pamiętaj, że nie tędy droga!

Większość osób cierpiących na problemy skórne, przede wszystkim czuje duży dyskomfort. Trądzik prowadzi do kompleksów na temat własnej atrakcyjności – jak radzić sobie z nieestetycznymi zmianami? Sposobów jest wiele – warto je wypróbować, aby znaleźć skuteczny dla siebie.

Trądzik różowaty występuje także u dorosłych – objawy to m.in. wypryski na policzkach, nosie, czole i brodzie, zaczerwienienia, pękające naczynka krwionośne itd. Taka cera jest dużo bardziej wymagająca niż normalna. Konieczna jest konsultacja z dermatologiem i wdrożenie leczenia farmakologicznego. Na efekty trzeba jednak czekać aż kilka tygodni lub miesięcy. Jak w tym czasie sobie radzić z trądzikiem? Przede wszystkim trzeba dobrać właściwy podkład, który ukryje niedoskonałości.

Warto jednak pamiętać, że zakrywanie zmian skórnych może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Stan skóry może jeszcze się pogorszyć, a trądzik zaostrzyć, gdyż skóra nie może wtedy oddychać, a pory zapychają się. Złotym środkiem będzie zatem znalezienie podkładu nie tylko o odpowiednim kolorze, ale także dopasowanego do indywidualnych potrzeb skóry.

Ciężkie i mocno kryjące podkłady nie będą dobrym wyborem dla cery wrażliwej i problematycznej. Mogą pogorszyć jej stan i zaostrzyć przebieg choroby. Są też kosmetyki tworzone z myślą o cerze z trądzikiem różowatym. Ukryją zmiany, a dodatkowo nawilżą, wygładzą i wyrównają koloryt. Zwykle mają też lżejszą konsystencję. Stosując go, nie zaniedbuj jednak kuracji dermatologicznej.

Jeśli masz jakieś objawy trądziku zgłoś się do poradni dermatologicznej dermedica.com.pl

Kk / pixabay /

Czytaj również:  Peeling domowy lub chemiczny – zabieg złuszczający
Top