Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Aromaterapia – korzyści

Aromaterapia – korzyści

Aromaterapia i ziołolecznictwo to część medycyny alternatywnej. Skupia się na leczeniu i profilaktyce różnych przypadłości za pomocą olejków eterycznych i ziół. Zarówno aromaterapia, jak i ziołolecznictwo znane są ludzkości od tysiącleci. Stosowane są z powodzeniem już od dawnych czasów. Obecnie zaobserwować można powrót popularności tych form medycyny alternatywnej. Ma na to wpływ poszukiwanie balansu i równowagi w życiu, a także chęć powrotu do natury. Chęć stosowania naturalnych zamienników lekarstw to dobre zjawisko, chociaż poważne i niepokojące dolegliwości zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. Faktem jest, że dobry olejek eteryczny może pomóc w wielu sytuacjach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aromaterapii i ziołolecznictwa, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

Korzyści aromaterapii

1. Aromaterapia – na czym polega? 

2. Ziołolecznictwo – korzyści 

3. Najlepsze olejki eteryczne 

Aromaterapia – na czym polega? 

Aromaterapia to leczenie zapachem. Jej podstawa to wysokiej jakości olejek eteryczny. Historia aromaterapii pokazuje, że jest ona bardzo skuteczna przy łagodzeniu objawów bardzo różnych dolegliwości. Aromaterapia sprawdza się zarówno przy kłopotach natury fizycznej, jak i psychicznej. Olejki eteryczne, używane do aromaterapii, są bardzo potężne. Mają różnorodne zastosowanie. Mogą być używane do nawilżaczy powietrza lub kominków zapachowych. Ciekawym produktem jest także olej cbd. Ma on szereg pozytywnych dla zdrowia korzyści. Pomaga się uspokoić, niweluje bóle głowy i inne boleści, poprawia nastrój, koi emocje. Ma też właściwości pozytywnie wpływające na zdrowie fizyczne. Doskonale sprawdza się także do masażu i jako dodatek i składnik aktywny w kosmetykach. 

Ziołolecznictwo – korzyści 

Szeroko pojęte ziołolecznictwo ma bardzo wiele korzyści. Zioła można przyjmować w wielu różnych formach. W zależności od potrzeb, można stosować ziołowe napary, nalewki, maści, kosmetyki, suplementy. Zioła pomagają redukować ból głowy, niestrawności, wzmacniają pozytywne emocje, pomagają się uspokoić. Ziołolecznictwo odpowiada na każdy rodzaj dolegliwości. Należy pamiętać, żeby stosować zioła z umiarem, pomimo, że są bardzo bezpieczne. Przydatnym przedmiotem może być waporyzator

Czytaj również:  Wpływ palenia tytoniu na organizm człowieka

Najlepsze olejki eteryczne

Jaki olejek jest najlepszy? Wyróżniamy między innymi olejek z drzewa sandałowego, olejek różany, z drzewa herbacianego, z mięty pieprzowej, olejki cytrusowe, olejek lawendowy, olejek neroli. Warto kupować oleje dobre jakości. Można wykorzystać je podczas inhalacji, dodając do kosmetyków kilka kropel olejku, wykonując masaż olejkami. Ich zastosowanie jest niemal nieograniczone.

Materiał partnera (LH)

Top