Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Ekologiczne produkty dla osób cierpiących na inkontynencję

Ekologiczne produkty dla osób cierpiących na inkontynencję

Problem inkontynencji dotyczy już nie tylko seniorów, którzy z powodu wieku mają kłopoty z kontrolowaniem wydalania moczu i kału, ale również młodych osób, np. kobiet po kilku porodach siłami natury. Z myślą o nich zostały stworzone ekologiczne produkty dla osób cierpiących na inkontynencję, dzięki którym ten wstydliwy problem można łatwo okiełznać.

  1. Produkty dla osób cierpiących na inkontynencję
  2. Wkładki higieniczne czy pieluchomajtki?

Niemożność zapanowania nad podstawowymi potrzebami fizjologicznymi w zakresie wydalania jest bardzo wstydliwa. Cierpiący z powodu inkontynencji pacjenci często rezygnują z życia społecznego, bojąc się wydzielania nieprzyjemnego zapachu lub ujawnienia ich problemu.

Produkty dla osób cierpiących na inkontynencję

Nietrzymanie kału lub moczu oznacza niekontrolowane wydalanie. Początkowo są to niewielki ilości, np. kilka kropel moczu, które uwalniają się samoistnie na skutek wysiłku fizycznego, jednak z czasem problem narasta i zaczyna być bardzo uciążliwy. Rozwiązaniem są produkty dla osób cierpiących na inkontynencję, których zadaniem jest nie tylko wchłanianie wydobywających się wydzielin ciała, ale również neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy spojrzeć na ofertę https://www.abenasklep.pl/produkty/inkontynencja,2,1928 aby przekonać się, jak duży wybór posiadają osoby cierpiące na inkontynencję. Wśród dostępnych produktów znajdują się zarówno te dedykowane kobietom, jak i propozycje dla mężczyzn, z których każda jest dostosowana do fizjologicznych potrzeb obu płci i anatomicznej budowy ciała.

Wkładki higieniczne czy pieluchomajtki?

Skuteczne środki ochrony dla osób zmagających się z problemem inkontynencji są sposobem na zapewnienie sobie komfortu życia. Dzięki nim nie trzeba rezygnować z pracy, spotkań z rodziną czy znajomymi lub innych aktywności. Gama środków ochrony pozwala na swobodny dobór ich poszczególnych rodzajów do indywidualnych potrzeb pacjentów. Dużą popularnością cieszą się wkładki higieniczne, przypominające standardowe wkładki stosowane przez kobiety do absorpcji wydzielin intymnych. Ich odpowiednik znajdą dla siebie również panowie – wkładki dla nich cechują się nieco innym kształtem, dostosowanym do specyfiki budowy męskich narządów. Dla tych pacjentów, dla których wkładki to za mało, dostępne są również pieluchy i pieluchomajtki, mogące z powodzeniem zastąpić tradycyjną bieliznę. Ich noszenie nie powoduje dyskomfortu, a produkty nie są widoczne przez ubranie. Dla większej pewności, pacjenci stosują także bieliznę lub kombinezony.

Czytaj również:  Co to jest cellulit i jak z nim walczyć?

Aby zyskać pewność, że stosowane środki ochrony dla osób z inkontynencją będą odpowiednio dopasowane do potrzeb, warto wybierać jedynie produkty od sprawdzonych, renomowanych dystrybutorów. Dobre produkty charakteryzują się wysokiej jakości materiałami wykonania, które zostały ulepszone z wykorzystaniem technologii ograniczających możliwość przeciekania. Stosowane środki ochrony powinny też zapewniać możliwość oddychania skórze i szybkie odprowadzanie wilgoci, co zapobiegnie nie tylko wydobywaniu się nieprzyjemnego zapachu, ale również powstawaniu na skórze bolesnych otarć czy odparzeń. Nie można również zapomnieć o wygodzie stosowania. Wkładki higieniczne powinny dobrze trzymać się bielizny i nie przesuwać w trakcie poruszania się, natomiast pieluchy czy pieluchomajtki nie powinny uciskać nóg, brzucha lub innych części ciała. Ważna jest także utylizacja – ekologiczne, przyjazne dla środowiska środki ochrony przed skutkami inkontynencji zapewnia https://www.abenasklep.pl/.

Materiał zewnętrzny (LH)

Top