Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

Niewłaściwa higiena jamy ustnej oraz zbyt rzadkie wizyty u stomatologa mogą mieć poważne konsekwencje, już od pierwszych lat życia. Dlatego bardzo ważne jest, by znaleźć gabinet stomatologiczny, który kompleksowo będzie potrafił zająć się naszą jamą ustną.

  1. Strach przed dentystą
  2. Nowoczesna klinika stomatologiczna
  3. Na jakie zabiegi możemy liczyć?

Strach przed dentystą

Niestety strach przed dentystą nie pozwala, na odpowiednie dbanie o zęby. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ mamy nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa związane z dentystą. Strach pozostał do dziś i zupełnie niepotrzebnie. W takich klinikach, jak Smile Institute nie ma powodu, by się bać. Lekarze, którzy tu pracują specjalizują się w leczeniu najtrudniejszych przypadków oraz podejmują się wykonania najbardziej skomplikowanych planów leczenia. Poza tym obecnie środki znieczulające są na tak wysokim poziomie, że kompletnie nic nie boli. Wystarczy jedna wizyta, aby się przekonać, że leczenie u dentysty może być kompletnie bezstresowe.

Nowoczesna klinika stomatologiczna

Coraz więcej gabinetów inwestuje w nowoczesny sprzęt stomatologiczny. Dla przykładu dentysta Chełm to nowoczesna klinika stomatologiczna zajmująca się wszystkimi gałęziami stomatologii:

  • ortodoncja,
  • implantologia,
  • chirurgia,
  • protetyka,
  • leczenie endodontyczne pod mikroskopem,
  • stomatologia dziecięca zachowawcza.

Mając tak kompleksowe usługi i będąc wyposażonym w najnowocześniejsze narzędzia stomatologiczne, buduje się zaufanie z pacjentem. Pacjent widząc zaangażowanie stomatologów, z przyjemnością do nich wraca.

Na jakie zabiegi możemy liczyć?

Nowoczesna stomatologia stawia na piękne i zdrowe zęby. Pacjenci ze swej strony mogą zadbać o częste mycie zębów oraz o przynajmniej dwie kontrolne wizyty w roku. W obecnych czasach nie ma już problemu ze wstawieniem implantu, czy korony oraz mostu. Decyduje o tym pacjent wraz z dentystą. Jeśli nasze zęby mają nieciekawy kolor, możemy skorzystać z oferty ich wybielenia. Dla pacjentów, którzy z jakiś powodów muszą pozbyć się części lub wszystkich zębów są protezy zębowe z zastosowaniem nowych technologii. Jeżeli potrzebujemy korekty kształtu i koloru zęba, wykorzystajmy licówki. Jeśli zaś nasz zgryz jest nieodpowiedni zawsze można się udać do ortodonty po aparat ortodontyczny.

Czytaj również:  Nasze dzieci

Chodząc do stomatologa zawsze ma się możliwość zapytania, jakiej pasty użyć, czy który z płynów do higieny jamy ustnej byłby dla nas odpowiedni. Dobór szczoteczki również jest bardzo ważny, stomatolog z pewnością będzie i tu pomocny.

Materiał zewnętrzny (LH)

Top