Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Kiedy decydować się na laser wysokoenergetyczny?

Kiedy decydować się na laser wysokoenergetyczny?

Laser wysokoenergetyczny znajduje częste zastosowanie w gabinetach rehabilitacyjnych. Jest zalecany w leczeniu stanów chorobowych w głęboko umiejscowionych mięśniach, ścięgnach i więzadłach. Odpowiedzialny jest za wytwarzanie efektów fotochemicznych, fotomechanicznych oraz fototermicznych, co w rezultacie niweluje ból, stany zapalne oraz obrzęki.

Zabieg laserem wysokoenergetycznym

Sposób działania lasera wysokoenergetycznego

Laser bardzo mocno oddziałuje na tkankę, co sprawia, że skutecznie dociera do miejsca bólowego. Terapia ta charakteryzuje się szybkim czasem trwania, nieinwazyjnością oraz skutecznością. Skupia się nie tylko na symptomach, ale przede wszystkim na ich przyczynach. To, co szczególnie zachęca pacjentów to, że nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Laser wysokoenergetyczny wytwarza harmonijne i monochromatyczne światło laserowe, które trafia do skóry i dokonuje w tkance falę fotomechaniczną. W trakcie tego ma miejsce stymulacja wolnych zakończeń nerwowych oraz pozostałych receptorów bólowych. Działanie to skutkuje błyskawiczną ulgą. Ponadto laser wpływa na pobudzenie układu limfatycznego i krwionośnego, powoduje bardzo szybkie gojenie się ran i ekspresowe leczenie wszelkich urazów. Przynosi natychmiastową pomoc w terapii bólu przewlekłego i bardzo silnego.

Laser ten zakupić można w punktach specjalizujących się sprzedażą sprzętów do rehabilitacji – laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl.

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego – wskazania

Laser wysokoenergetyczny zalecany jest w leczeniu przeróżnych schorzeń, zwłaszcza wśród takich dolegliwości jak urazy, kontuzje sportowe (naderwania, naciągnięcia, zwichnięcia, skręcenia), zmiany zwyrodnieniowe stawów, zespoły bólowe kręgosłupa (dyskopatia), zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/ golfisty), ostroga piętowa, terapia punktów spustowych, terapia powięzi, blizny czy otwarte rany. W trakcie terapii nie można używać żadnych maści, kremów ani balsamów w miejscu naświetlania i jego okolicach. Koszt jednego zabiegu wynosi około 30 zł, a kompleks 5 do 10 waha się w granicach od 140 do 250 zł.

Przeciwskazania do stosowania lasera wysokoenergetycznego

Nie wolno decydować się na tą terapię w przypadku chorób nowotworowych, epilepsji, u osób w wysoką temperaturą ciała, zaburzeniami czucia w okolicach leczenia czy stosowania w obszarze oczu oraz implantów ślimakowatych.

Czytaj również:  Jak się ustrzec przed koronawirusem?

Skutki leczenia laserem wysokoenergetycznym

Efekty wdrożonej terapii laserem wysokoenergetycznym uwarunkowane są miejscem, w które oddziałuje urządzenie.  Do najpowszechniejszych skutków zalicza się eliminację bólu nawet już po pierwszym zabiegu, redukcję obrzęków, stanów zapalnych oraz stymulację regeneracji chrząstek stawowych. Ponadto laser wykazuje działanie biostymulujące, przeciwzapalne oraz prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu dostarczane są składniki odżywcze za pośrednictwem układu krążenia. Wśród ważnych rezultatów wyróżnia się również absorpcję produktów ubocznych przechodzących przez układ limfatyczny.

Materiał zewnętrzny (LH)

Top