Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Krzywe zęby? Skontaktuj się z ortodontą!

Krzywe zęby? Skontaktuj się z ortodontą!

Zęby większości z nas są do siebie bardzo podobne. Mimo to, wielu pacjentów uskarża się na pewne dolegliwości, które mogą być efektem krzywego czy nieprawidłowego zgryzu. Można z tym walczyć właśnie poprzez zastosowanie leczenia ortodontycznego. Czym jest takie leczenie, kim jest ortodonta i kiedy warto się do niego udać?

Kim jest ortodonta?

Ortodonta jest lekarzem, który koryguje wady zgryzu. Najczęściej zgłaszane są do niego dzieci, choć obecnie zupełnie naturalną sytuacją jest, gdy do ortodonty zgłasza się dorosła osoba. Ortodonta, aby skorygować nieprawidłowy zgryz, zakłada na zęby specjalny aparat ortodontyczny. Może on być założony na stałe, może być także zdejmowany. Dzięki stosowaniu się do wszystkich zaleceń ortodonty, w większości przypadków możliwe jest skorygowanie nieprawidłowego zgryzu.

Kiedy zgłosić się do ortodonty?

Do ortodonty najczęściej zgłaszane są dzieci, u których rodzice zauważają jakieś nieprawidłowości widoczne gołym okiem, np. zęby, które rosną w dziwnym kierunku czy nie mieszczą się w szczęce, wady wymowy, skrzywienia zębów. Najłatwiej leczy się zgryzy dzieci, bo dziecięce dziąsła i korzenie zębów są jeszcze plastyczne, możliwe do skorygowania. Najdłużej trwa leczenie osób dorosłych. Tutaj efekty nie są aż tak spektakularne, jak w przypadku dzieci, gdzie szansa na naprawienie zgryzu jest bardzo wysoka.

Zgłaszając się do ortodonty, należy pamiętać, że leczenie w każdym przypadku wymaga długiego czasu. Efekty nie są widoczne od razu, nie są widoczne nawet po kilku miesiącach. Zazwyczaj dopiero po kilku ładnych latach zauważamy, że zgryz został skorygowany, że uśmiech jest teraz piękniejszy, więc główny cel został osiągnięty.

Dlaczego właśnie ortodonta Łódź?

Ortodonta Łódź to świetny i sprawdzony sposób na uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Warto pamiętać, że proste zęby i skorygowany zgryz to nie tylko kwestia wyglądu. Krzywy zgryz może prowadzić nawet do poważnych chorób. Ponadto, obniża poczucie własnej wartości, sprawia, że czujemy się po prostu lepiej. Proste zęby umożliwiają wygodne spożywanie posiłków, a uśmiech od razu przyciąga wzrok. Ortodonta Łódź zapewnia najnowocześniejsze techniki i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zęby są przecież idealnym przykładem na to, że jesteśmy tacy sami, a jednak tak różni. Jeżeli dostrzegasz wady zgryzu o swojego dziecka bądź chcesz skorygować swój własny zgryz, by spełnić marzenia o pięknym uśmiechu, skontaktuj się z ortodontą i umów swoją wizytę już dziś Doświadczony ortodonta potrafi zdziałać cuda!

Top