Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Pasta do zębów przy krwawiących dziąsłach – GUM Paroex 0,12%

Pasta do zębów przy krwawiących dziąsłach – GUM Paroex 0,12%

Krwawienie z dziąseł to alarmujący objaw, którego nie należy ignorować. Do jego wystąpienia może przyczynić się wiele czynników, ale głównym powodem jest brak dostatecznej higieny jamy ustnej. Każdy epizod krwawiących dziąseł powinien być sygnałem do złożenia wizyty u stomatologa. Czy można zadbać o kondycję dziąseł w domu? Na co zwrócić uwagę przy doborze akcesoriów, w tym pasty do zębów przy krwawiących dziąsłach? 

Dlaczego dziąsła krwawią?

Krwawiące dziąsła to jeden z dość powszechnie występujących problemów. Każdorazowo, gdy dziąsła krwawią, należy poinformować o tym fakcie stomatologa podczas wizyty kontrolnej. Jeśli taki objaw występuje tylko w pojedynczych, krótkotrwałych epizodach, nie musi być symptomem choroby. Często powodem problemów jest bowiem zbyt intensywne szczotkowanie zębów z zastosowaniem dużej siły oraz niewłaściwej techniki (tj. szorowania). 

Jednak krew z dziąseł obserwowana często i przez długi czas to wyraźny sygnał, że dzieje się coś niepokojącego. 

Przyczyn prowadzących do podrażnienia i krwawienia dziąseł jest kilka. Najczęściej wynika to z zaniedbań higienicznych – zbyt rzadkie lub za krótko trwające szczotkowanie nie usuwa właściwie tworzącej się płytki nazębnej. Z czasem ulega na stwardnieniu i przekształca się w kamień nazębny, będący doskonałą pożywką do rozwoju bakterii. Odpowiadają one za pojawienie się stanu zapalnego dziąseł i podrażnienia ich tkanek. Sprzyja to znacznie rozwojowi choroby przyzębia, która objawia się obrzękiem, bólem i krwawieniem dziąseł. Aby nie pogłębiać zmian, należy wówczas odpowiednio dobrać pastę przy krwawiących zębach

Pasta GUM Paroex 0,12% Intensywne działanie
Pasta GUM Paroex 0,12% Intensywne działanie

Kondycję dziąseł pogarszają też niektóre choroby ogólnoustrojowe np.: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, choroby wątroby czy anemia. Czynnikiem sprawczym może być również niewłaściwa dieta uboga w witaminy, zwłaszcza witaminy C i K oraz stosowanie używek (tj.: palenie papierosów oraz nadmierne spożycie alkoholu). Czasami krew z dziąseł jest objawem niepożądanym w terapii wybranymi lekami (np.: przy astmie, padaczce czy leczeniu hormonalnym).

Czytaj również:  Odporność organizmu - jak systematycznie ją wzmacniać?

Bez względu jednak na bezpośrednią przyczynę, krwawienie z dziąseł nie powinno być bagatelizowane.

Jak radzić sobie z krwawiącymi dziąsłami?

Przede wszystkim należy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej. Regularne utrzymywanie czystych powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych przyczyni się do znacznego ograniczenia namnażania patologicznej flory bakteryjnej. Zmniejszy również ryzyko powstawania stanów zapalnych tkanek przyzębia. 

W trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych warto używać odpowiednio dobranych akcesoriów. Ważna jest nie tylko sama szczoteczka, ale także pasta do mycia zębów na krwawiące dziąsła. Istotna jest również technika szczotkowania zębów, ograniczająca liczbę mechanicznych urazów tkanek przyzębia.

Aby uchronić się przed krwawieniem z dziąseł, warto zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę. Należy zredukować spożycie produktów wysoce przetworzonych, bogatych w cukry proste na rzecz zwiększonej podaży świeżych warzyw i owoców. Dobrze ograniczyć nałogi, w tym zwłaszcza palenie papierosów. Nikotyna znacznie pogarsza ukrwienie i odżywienie dziąseł, co zmniejsza ich zdolność do regeneracji. 

Jaką pastę wybrać, gdy krwawią dziąsła?

Gdy pojawiają się pierwsze niepożądane objawy, warto sięgnąć po taką pastę do zębów na dziąsła, której skład został specjalnie skomponowany w celu profilaktyki chorób przyzębia. 

Dobrym rozwiązaniem jest pasta Sunstar Gum Paroex 0,12% Intensywne Działanie, która zawiera podwójny system antybakteryjny oparty na działaniu chlorheksydyny oraz chlorku cetylopirydyny. Dzięki temu Paroex Sunstar atakuje istniejącą płytkę nazębną i jednocześnie hamuje rozwój nowych bakterii. 

Co więcej odpowiednio dobrane składniki pasty Paroex wspomagają regenerację i przynoszą ulgę podrażnionym dziąsłom. W paście tej znajdują się bowiem dodatkowe substancje o kojącym wpływie na wrażliwe tkanki miękkie w jamie ustnej, takie jak: Aloe Vera, witamina E czy pro-witamina B5, dzięki czemu jest to odpowiednia pasta do zębów na paradontozę

Regularne szczotkowanie zębów z zastosowaniem pasty Sunstar Gum Paroex 0,12% Intensywne Działanie jest kluczem do zachowania optymalnego zdrowia zębów i dobrej kondycji tkanek dziąseł. Sprawdź GUM Paroex 0,12% na https://www.sunstargum.com/pl/produkty/zaawansowana-ochrona-dziasel/gum-paroex-012-pasta-do-zebow.html

Czytaj również:  Nasze dzieci

Materiał zewnętrzny (LH)

Top