Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie > Pilates – jakie daje efekty i korzyści?

Pilates – jakie daje efekty i korzyści?

Większość klubów sportowych ma bogatą ofertę zajęć dodatkowych – m.in. jogę, ATB, płaski brzuch, trampoliny, zdrowy kręgosłup czy też pilates. Jeśli zastanawiasz się nad tymi ostatnimi, poniżej znajdziesz kilka argumentów, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

Pilates – zestawy ćwiczeń na początek

Pilates to zestaw ćwiczeń, które korzystnie wpływają na przykład na samopoczucie, ale przede wszystkim na elastyczność ciała. Nie są one trudne ani obciążające, ale zdecydowanie pozwalają zaktywizować wybrane części ciała. Są one dobre również dla osób początkujących, nieprzyzwyczajonych do treningu – na pewno nie zniechęcą, gdyż nie wymagają świetnej kondycji, lecz motywacji i dobrych chęci. Dzięki temu mogą być wykonywane też przez osoby w różnym wieku.

Dobry sposób na poprawę sylwetki

Pilates to polecane zajęcia dla osób w każdym wieku – lista korzyści z wykonywania takiego zestawu ćwiczeń jest bardzo długa. Wymieńmy przykładowe z nich – regularne ćwiczenia między innymi poprawiają postawę całego ciała, wzmacniają kręgosłup, pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez większego wysiłku jak podczas treningu siłowego.

Ponadto pilates to dobry wybór dla osób, które powinny ćwiczyć ostrożniej ze względu na osłabienie oraz różne kontuzje. Zaletą jest też większa świadomość swojego ciała, lepsze samopoczucie i dotlenienie organizmu. Jak każda aktywność wywołuje też endorfiny, czyli hormon szczęścia, przyczyniając się do lepszego nastroju osoby ćwiczącej i obniżając poziom stresu.

Więcej informacji na stronie http://www.sofa-chillout.pl

Lena.k, f: UptownFitness / Pixabay

Czytaj również:  Grypa – co to jest?
Top