Niezależnie od wieku, przynajmniej raz w swoim życiu każda osoba będzie musiała poddać się badaniu z zakresu diagnostyki obrazowej. Jeżeli i Ciebie dotknęła ta konieczność, bez obaw. Badania rezonansem magnetycznym nie należy się bać. Jest to w pełni bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które przeprowadzisz w jednej z wielu placówek diagnostycznych w kraju. Istnieje szereg zaleceń, kiedy niezwłocznie należy wykonać to badanie. A warto się badać, ponieważ wczesna diagnostyka pozwala na czas podjąć leczenie ukierunkowane na dane schorzenie. Dowiedz się więcej o badaniu rezonansem magnetycznym, sprawdź w jakich sytuacjach warto się poddać badaniu oraz gdzie należy je wykonać. Badanie rezonansem magnetycznym – wszystko co musisz o nim wiedzieć znajdziesz w tym artykule.
Czym jest badanie rezonansem magnetycznym?
Badanie rezonansem magnetycznym, w skrócie przez lekarzy nazywane RM lub MRI to jedno z badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Badanie jest powszechnie wykorzystywane w medycynie. Jest bezbolesne, nieinwazyjne i niezwykle precyzyjne. Pozwala określić stan wszystkich wewnętrznych struktur organizmu, tj. kości, tkanek, mózgu, serca czy szpiku kostnego. Podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego nie trzeba wykorzystywać potencjalnie szkodliwego dla człowieka promieniowania rentgenowskiego, a całość badana odbywa się w bezpiecznej aparaturze do RMI.
Badanie rezonansem magnetycznym wykonuje się w celu zdiagnozowania licznych chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz chorób nowotworowych. Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać na bardzo wielu obszarach ludzkiego ciała. Najczęściej wykonuje się: angiografię, cholangiografię, rezonans magnetyczny głowy, jamy brzusznej, mózgu, różnych odcinków kręgosłupa, miednicy, szyi, przysadki, twarzoczaszki czy zatok oraz skan całego ciała tzw. Whole Body Scan.
Każdorazowo przed poddaniem się badaniu rezonansem magnetycznym należy poinformować daną placówkę diagnostyczną o ewentualnych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia badania oraz o metalowych przedmiotach posiadanych w organizmie takich jak implanty, śruby i stabilizatory. Badanie trwa standardowo od 20 do 60 minut, w zależności od wybranego obszaru ciała, a w jego trakcie nie wolno posiadać przy sobie przedmiotów elektronicznych. Do badania nie ma konieczności rozebrania się.
Wybierając się na badanie rezonansem magnetycznym, upewnij się w pierwszej kolejności, że wybrana przez Ciebie placówka diagnostyczna jest godna zaufania. Wybierz takie miejsce, w którym wykwalifikowana kadra korzysta z nowoczesnego sprzętu i przeprowadza badania sprawnie i bezboleśnie. Poznaj placówki diagnostyki obrazowej Tomma: https://tomma.com.pl/badanie/rezonans-magnetyczny/, gdzie bez problemu wykonasz badanie rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową, RTG lub USG ze skierowaniem na NFZ lub prywatnie. Przekonaj się o wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez Tomma i wykonaj swoje badanie rezonansem magnetycznym w jednej z ich placówek.
Placówki Tomma zlokalizowane są na terenie całego kraju, w dużych i mniejszych miastach. Na wizytę bez problemu umówisz się telefonicznie lub przez internet korzystając z wygodnego formularza do zapisu na badanie rezonansem magnetycznym na stronie internetowej Tomma. Poznaj wyjątkową sieć placówek diagnostyki obrazowej Tomma, która na rynku usług medycznych działa już od 1991 roku. Wybierz placówkę znajdującą się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i niezwłocznie poddaj się badaniu. Daj się przekonać nowoczesnemu designowi pracowni oraz wykwalifikowanej kadrze medycznej, która do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposób. Zapisz się już dziś.
Materiał zewnętrzny (LH)